Jak se zbavit rýmy

Rýma sice nepatří mezi nemoci, které by ohrožovali naše zdraví, dost často však může být nepříjemná už právě proto, že ji vaše okolí nebere jako něco, co by vás mělo trápit. A přitom s ucpaným nosem se špatně studuje, pracuje i sportuje. Proto bychom se jí určitě všichni co nejrychleji zbavili. Právě proto vám přináším tento článek a 10 tipů na to, jak s rýmou bojovat.

1. Vyhněte se hlenotvorným potravinám

Častým důvodem toho, proč je rýma tak silná a drží se vás dlouho, je to, že váš jídelníček obsahuje příliš mnoho hlenotvorných potravin. To jsou bohužel ovšem ty, které většina z nás jí nejčastěji každý den. Mezi tyto potraviny patří především kravské mléko, bílá mouka. Měli byste se tedy vyvarovat většímu množství pečiva a mléčným výrobkům.

Co jíst – čerstvé ovoce a zeleninu, česnek, zázvor (jako čaj)

2. Nahřívání teplou vodou

V některých případech se doporučuje zkoušet nahřívání vodou. Provádí se nahřívání loktů, které ponoříte do opravdu teplé vody. Čím déle to vydržíte, tím větší by efekt měl být. Podobně se doporučuje také ranní sprchování nohou teplou vodou.

3.  Doplňte potřebné vitamíny

Při nachlazení či rýmě bychom měli mít určitě dostatek vitamínů a to nejen vitamínu C. Ten získáme například z citronu či z jiného ovoce. Samozřejmě si ho můžete koupit i jako doplněk stravy. Vyšší dávky vitamínu vám ovšem léčbu nemoci neurychlí, protože tělo stráví jen tolik, kolik potřebuje.

4. Vyzkoušejte třapatku nachovou

Třapatka nachová (echinacea) je často součástí čajů proti chřipce, nachlazení či rýmě. Má totiž pozitivní účinky na naši obranyschopnost a imunitu. Třapatku si lze koupit i samostatně a můžete si dělat čaj přímo z ní. V nejhorší fázi nemoci se pije až 3x denně ve vyšší dávkách (den až dva) a poté se dávky snižují

5. Relaxujte a odpočívejte

Rýma může být často znakem toho, že vám hrozí chřipka či nachlazení. Proto byste se určitě neměli dostávat do stresových situací a neměli byste vaše tělo jak fyzicky tak psychicky namáhat.