Jako malé děti jsme si hráli na ulici, běhali po venku a rodiče se o nás nemuseli bát. Na silnicích nejezdilo tolik aut, svět byl o něco bezpečnější. O místo ve školce nebo družině se nesváděly takové boje jako dnes. Nebylo zapotřebí chův ani jiných hlídaček.
Dnešní doba je ale jiná. Pokud rodiče chtějí vědět, kde se jejich dítě nalézá, že došlo do školy i na kroužek, musí ho svěřit někomu zodpovědnému. Kdo nikoho takového nemá, může to zkusit trochu jinak.
Pořiďte dětem chytré hodinky
Na trhu jich najdete hned několik. Výběr je široký a vy si můžete vybrat ty, které vám budou nejvíce vyhovovat. K čemu jsou dobré?
Hlídají pohyb dítěte
Chytré dětské hodinky s GPS lokátorem Gator plní zejména bezpečnostní funkci. Mají v sobě ukrytý chip pro GPS lokaci a WiFi lokaci. Díky tomu v každém okamžiku umí určit, kde se právě teď nachází. Hodinky i jejich nositel. Díky GSM/GPRS technologii dokonce umí skrz mobilní síť poslat informaci o svojí aktuální poloze na mobilní telefon rodičů.
Můžete si v nich dokonce nastavit okruhy (tzv. Safety zones), kam ještě dítě smí a kde už se jedná o zakázané území. Jakmile opustí vyhrazenou zónu, hodinky hned vyšlou upozornění.
Nahradí telefon
Hry si na něm děti nezahrají, hovor na několik přednastavených čísel, ale uskuteční. K obsluze hodinek si rodiče musí do svého chytrého telefonu nainstalovat aplikaci, skrz níž je budou ovládat. A právě v ní předdefinují čísla, na které lze z hodinek volat, případně poslat sms a naopak.
Kromě pohybu tak mají rodiče kontrolu i nad telefonováním svých dětí. Pokud číslo v aplikaci nepovolíte, na hodinky se nedovolá a z hodinek ho taky nevytočíte. Chytré, že?
Umí vyslat SOS volání
V případě nouze stačí stisknout na hodinkách SOS tlačítko po dobu delší než 3 vteřiny a iniciovat tak nouzový režim. V ten okamžik začnou hodinky opakovaně vytáčet až tři předem daná čísla. Zároveň odešlou do aplikace v chytrém telefonu aktuální polohu dítěte.
Aplikaci si může nainstalovat do svého telefonu klidně i babička, dědeček, tetička a další lidé. Všichni tak mohou pohyb hodinek sledovat. Je k tomu ale zapotřebí hlavní uživatelský účet, k němuž musíte znát přístupy. Správcem hodinek je ten, kdo hodinky zaregistroval a spároval s aplikací jako první.
Naučí hodiny
Další skvělou funkcí, kterou disponují je analogový a digitální ciferník. Díky tomu se děti snadno – a zábavnou formou – mohou naučit hodiny.
Kdo nemá pro svého potomka chůvu, která něco stojí, a ne každému lze věřit, určitě hodinky ocení. Fungují se SIM kartou, která musí mít aktivní telefonování a data. Není součástí hodinek, rodiče si tak mohou pořídit SIMku podle svého operátora.
Jejich provoz není nijak finančně náročný. Jejich provoz vás měsíčně vyjde cca na 100 Kč, pokud je budete používat jen k lokaci, tak klidně jen 50 Kč. Těch pár korun za bezpečnost vašeho dítěte přeci stojí.