Těhotenství, porod a kojení dokážou na ženském těle napáchat velké škody. Jen málokterá žena má to štěstí, že se jí postava sama vrátí do stavu před dětmi. Většinu z nás stojí velké úsilí a odříkání, abychom se daly opět do formy. A někdy už to nejde vůbec. Právě v tuto chvíli přichází na řadu estetická medicína, která nám od těchto chybiček na kráse, ale i funkčních nedostatků dokáže pomoci.
Jak zpevnit „vykojená“ prsa?
Po kojení se ženy často potýkají s povolením a asymetrií prsů. Často je trápí pocit méněcennosti, který se může negativně projevit i v jejich partnerském soužití. Moderní plastická chirurgie dokáže ženám pomoci v každé situaci.
Malá či povolená prsa lze vyplnit silikonovými implantáty, velká prsa můžeme zmenšit či provést modelaci, která jim navrátí přitažlivý vzhled. Skvělou metodou, která krásně řeší proporce těla, je přenos vlastního tuku, tzv. lipotransfer. Operatér nejprve liposukcí odstraní tuk z míst, kde je ho nadbytek, například z bříška, stehen nebo zadečku, a následně jím vyplní prsa.
Když už to po porodu „tam dole“ není jako dřív
Plastická gynekologie je v ČR i ve světě nový obor, který se zabývá odstraňováním estetických i funkčních nedokonalostí na ženském genitálu. Ženy po porodech patří spolu s ženami v období menopauzy do hlavní skupiny pacientek, které plastickou gynekologii vyhledávají. Jde o ženy, které se nechtějí smířit s dis komfortem v intimní oblasti, a klasický gynekolog jim s jejich problémy nedokáže pomoci. Mezi časté výkony plastické gynekologie patří například zúžení vaginy a poševního vchodu, zpevnění hráze a svalů pánevního dna, léčba stresové inkontinence nebo zmenšení stydkých pysků. V méně závažných případech lze gynekologické obtíže řešit nechirurgicky pomocí aplikace kyseliny hyaluronové nebo laserem.
Vše pro pevné a ploché bříško bez strií
Během těhotenství se kůže na prsou, bříšku i zadečku značně napíná. Přestože některé ženy o svou pleť pečují a pravidelně ji promazávají, mohou se jim vytvořit nevzhledné prasklinky zvané strie. Zpočátku jsou tmavé, ale postupně blednou. Nikdy však nezmizí úplně. Laserové či radiofrekvenční ošetření dokážou vzhled strií výrazně zlepšit.
Laser je také skvělý pro vypnutí povolené kůže. Laserový paprsek prohřeje tkáň, nastartuje v ní tvorbu kolagenu a elastinu, látek odpovědných za její pružnost a pevnost. Kůže se následně vypne a vyhladí. Pokud vás trápí výraznější kožní převis na břiše, pak je namístě plastická operace břicha, která odstraní povolenou kůži a zpevní rozestouplé svaly břišní stěny.
Abyste měla krásné nohy i po porodu
Během těhotenství mají ženy zvýšené riziko tvorby popraskaných žilek na nohách. Nejedná se o pouhý estetický problém, jak se řada pacientek milně domnívá, ale i zdravotní, který by mohl vyústit v závažný zdravotní nález jako třeba bércové vředy. Neodkládejte proto vyšetření cévním chirurgem na později. Navíc letní období je pro vstupní prohlídku ideální.
Obtíže se v teplém počasí zvýrazní a lékař snáze určí diagnózu a případně vybere vhodný způsob léčby. Nemáte se čeho bát, moderní metody léčby křečových žil jsou šetrné, bezbolestné a nevyžadují dlouhou rekonvalescenci.