Krása boho stylu a léta

Chcete vypadat elegantně a stylově, ale zároveň ne příliš formálně? V tom případě byste měla svoji pozornost plně zaměřit na styl, kterému neřekneme jinak než boho. Uvidíte, že v něm budete nejen skvěle vypadat, ale i váš pocit ze sebe samotné bude naprosto fantastický. 

Ačkoliv jste pojem boho nejspíš někdy slyšela, možná pro vás nebude úplně snadné definovat všechny jeho znaky. Nemusíte se ale cítit vůbec špatně. Styl boho je velmi obsáhlý a téměř každý může k jeho realizaci přistupovat zcela podle vlastních představ. 

Právě díky tomu je styl boho mezi ženami, muži i nevěstami tak populární. Nemusí se totiž držet žádných pevně stanovených pravidel a mohou popustit uzdu své kreativitě a fantazii. 

Láká vás boho styl, ale nevíte, jak ho správně uchopit? Na to se podíváme v následujících několika odstavcích. 

Co je boho styl? 

Boho styl není jen způsob oblékání a úpravy vlasů. Svým způsobem je to i životní filozofie lidí, kteří netouží po konvencích a ke svému sebevyjádření a spokojenosti potřebují trochu více prostoru, než je tomu u jiných. Ne nadarmo se ve spojení se stylem boho hovoří o rozervaných umělcích a o komunitě hippies 

Zajímavé je, že styl boho nebyl od své renezance na počátku 21. století zapomenut, ale naopak prochází svým vlastním společenským vývojem. Velkou popularitu si tento styl získal i kvůli tomu, že jej lze nosit prakticky kdykoliv a kamkoliv. (Pokud si s vymýšlením outfitu dáte dostatečnou práci.) Nejvíce se však uplatní na letních festivalech a na svatbách. 

Boho styl oblečení 

V případě, že byste chtěla pustit boho styl i do vašeho šatníku, je dobré si ujasnit, po jakých kouscích byste se měla podívat.  

Rozhodně nešlápnete vedle, když si pořídíte: 

 • Oblečení v bílých, krémových, béžových a hnědých tónech (fajn je ale třeba i oranžová, zelená a žlutá) 
 • Oblečení s bílou krajkou 
 • Delší šaty a sukně (v odpovídajících barvách) 
 • Oblečení s třásněmi 
 • Oblečení vyšívané korálky 
 • Peříčka do vlasů 
 • Etnické doplňky (masivní náramky, náhrdelníky, náušnice…) 
 • Kožené, nebo alespoň koženkové brašny (takže, žádná flitrová psaníčka) 
 • Oblečení se zvířecími a přírodními motivy 

Pokud si troufáte, určitě vyzkoušejte kombinování barev, textur a vzorů. Není důvod, proč byste nemohla nosit květované šaty a indiánské vestičky s třásněmi, nebo etnické vzory doplněné o krajky a luxusní korálkové výšivky. 

Boho styl oblečení si mohou dovolit i muži. Styl je v podstatě obdobný, jako u jejich dámských protějšků. Jen s tím rozdílem, že si mohou nechat narůst delší vlasy a vousy a tento ležérní vzhled doplnit třeba kloboukem. 

Boho styl bydlení 

Toužíte po boho domově? Pak není nic jednoduššího, než když si dáte práci a vše nakombinujete tak, aby se v místnosti neopakoval ani jeden stejný kus nábytku. Může to působit jako každý pes, jiná ves, ale tím, že celou místnost poskládáte z rozdílných kusů nábytku (které k sobě nepatří) a zaplníte ji koberečky, polštářky a vzory jasně ukážete úroveň své kreativity.  

Při zařizování interiéru se nebojte sáhnout po přírodně vypadajících kouscích. Ústředním bodem obývacího pokoje může být třeba ratanové křeslo, nebo gauč, na který umístíte polštáře. Úplně mimo nejsou ani orientální koberce, dřevěné sošky a další exotické předměty, které jste si přivezla z cest. Vhodná je také velká knihovna a v neposlední řadě i dostatečné množství pokojových rostlin. 

Boho styl a svatba 

Nastávající nevěsty nejspíš přemýšlejí nad tím, v jakém duchu si představují svatbu. A boho styl se jeví jako naprosto ideální volba. 

Na svatbu ve stylu boho si přichystejte: 

 • Vazby z lučních květin (včetně květiny pro nevěstu) 
 • Lucerničky a světýlka (klidně orientální) 
 • Polaroid 
 • Místo pro obřad venku (ideálně, pokud venku proběhne i hostina) 
 • Jmenovky pro hosty napsané krasopisným písmem 
 • Přírodní doplňky na stůl (třeba z juty) 

Co se týče nevěsty, ta by neměla mít šaty s obručí, ve kterých se nedá pomalu ani chodit. Místo toho by měla vsadit na pohodlné šaty z bílé krajky. Vlasy pak mohou být navlněné, nebo spletené to nejrůznějších nedbalých copů. Hezky vyjímat se budou i květiny ve vlasech. 

Pro svatebčany jsou přípustné vzorované šaty a košile v příslušné délce (na zem), klobouky, květinové věnečky, zlaté řetízky a další doplňky, díky kterým si budou moci se svým outfitem vyhrát. 

Fotografie z takové svatby by pak měly být co nejvíce přirozené a ideálně pořízené v přírodě. 

Líbí se vám boho styl? Budeme rádi, když se s námi podělíte do komentářů. 

Přidat komentář