Chcete s dětmi do Mariánských Lázní? Tady jsou tipy na 3 zdejší baby friendly podniky!

Co by to bylo za dovolenou, kdyby s vámi nejely děti? No jo, jenže ne každý hotel je přivítá s otevřenou náručí. Dokonce se najdou i hotely, do kterých je dětem vstup zakázán. Věřili byste tomu? V Mariánských Lázních se vám to nestane. Navíc se s vámi podělíme o 3 baby friendly podniky, kde si vás i děti budou hýčkat.

Léto nám sice končí, ale kdo nemá dítě školou povinné, ten se může na dovolenou vydat i na podzim. V případě Mariánských Lázní to platí dvojnásob, protože jak říkají místní, Mariánky jsou nejkrásnější právě na podzim.

Mariánské Lázně, místo jako stvořené k odpočinku

V okrese Cheb se nachází město s přibližně 13 tisíci obyvateli, o kterém se říká, že není snadné odpovědět na otázku, zda jde o park ve městě nebo město v parku. Řeč je o Mariánských Lázních, které spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník.

Mariánské Lázně představují skutečný architektonický skvost. Na místě, kde dřív byl jen neprostupný prales, bažiny a strmé rokle, dnes stojí elegantní hotely a nádherné parky. Ty se klikatí celým městem. Jejich autorem je skvělý architekt Václav Skalník.

Na co Mariánské Lázně lákají?

Jak už název napovídá, jde o lázně. Můžete si tu zajít na masáž, odpočinout si v minerální koupeli, zaplavat v bazénu, popíjet léčivé minerální prameny. Výběr procedur je široký, každý si přijde na své.

Náš tip: Když sem přijedete v létě, můžete děti na dobu, kdy vy si budete užívat procedur, přihlásit do animačního klubu Coolonáda.

Mariánky nejsou jen lázně

Co by to bylo za dovolenou bez výletů a procházek přírodou? Přímo ve městě se můžete vydat:

  • Ke zpívající fontáně, která vám vezme dech.
  • Do přírodního parku Prelát, kde si protáhnete tělo a děti unavíte. Jeho součástí totiž je i lanový park.
  • Do Boheminia, parku miniatur, kde jsou k vidění zmenšeniny našich památek. Kde jinde můžete na jednom místě obdivovat zámek Lednice, model Ještědu, Máchovo jezero, zámek Červená Lhota, hrad a zámek Bečov nad Teplou a další?
  • Do Geologického parku, kde se dozvíte mnoho o geologické stavbě a rostlinných společenstvích Slavkovského lesa.
  • Na některou z naučných stezek v okolí. Co třeba naučná stezka Smraďoch nebo Naučná stezka Kladskými rašeliništi?
  • Lákají vás hrady a zámky? Na vaši návštěvu čeká hrad a zámek Bečov nad Teplou, zámek Kynžvart, hrad Loket a další.
  • V nedalekých Karlových Varech se zase můžete vydat do Motýlího domu. A věřte tomu, že budete nadšení. Čeká tam na vás opravdu nevšední zážitek.

Mariánské Lázně jsou prostě jako stvořené pro rodinnou dovolenou. Vyzkoušejte to i vy, nebudete zklamaní.

Přidat komentář