Co je to longboard

co-je-longboardMožná už jste se někdy s výrazem longboard setkali, a neměli tušení, co to znamená. Nebo se vám třeba stalo, že jste známému pochválili, že má pěkný nový skateboard, a on se na vás podíval s pohoršeným výrazem ve tváři a pak vám oznámil, že nejde o skateboard, ale takzvaný longboard.

Marně přemýšlíte nad tím, co to vlastně ten longboard je a jaký je mezi klasickým skatem a longboardem rozdíl? Pak čtěte dál a dozvíte se to.

Zatímco skateboard je primárně spíše než pro běžnou jízdu vytvořen pro dělání různých triků, u longboardu (pokud nejde o plastový mini longboard) je tomu přesně naopak.

Ten je vytvořen hlavně pro delší jízdy, a tak je dbáno především na maximální pohodlí během pouličního cestování.

Longboardy mají obecně lepší jízdní vlastnosti, a do díky tomu, že jsou delší než klasický skateboard, a také mnohem širší. Díky tomu mají i podstatně lepší stabilitu. Vždyť původně byly longboardy vymyšleny pro surfaře, kteří si chtěli downhill-longboardpocit z jízdy na vlnách napodobit také na suchu.

Není to ale samozřejmě jenom o rozměrech. Longboard se vyrábí s jiných materiálů než běžné skateboardy, právě aby měl tyto požadované vlastnosti. Také kolečka jsou jiná. Kolečka skateboardu působí v porovnání s longboardem velmi titěrně.

Ačkoliv to může vypadat, že je longboard určený jen pro nejrůznější pojíždění po městě, není tomu tak, a i tento sport má svoje disciplíny, ve kterých se dá různým způsobem i soutěžit. Díky konstrukci je možné na longboardu dosahovat při jízdě z kopce mnohem vyšších rychlostí než u skateboardu.

Longboard je ideální především na sjezdové disciplíny, které jsou čím dál tím populárnější. Samozřejmě ale nejen ty. I na longboardu můžete dělat při troše cviku nejrůznější triky, kterými můžete ohromit svoje okolí.

Kgb-Longboard