Jak poděkovat mamince?

Svět se sice v posledních dnech změnil, nic to ale nemění na skutečnosti, že Den matek je za dveřmi. Ani v současné situaci bychom na maminky neměli zapomínat, obzvlášť na ty, se kterými nejsme v kontaktu.

Mnozí z nás se s rodiči už nějakou dobu neviděli. To ale neznamená, že jsme na ně zapomněli. Naopak – myslíme na ně o to víc. Chybí nám i dětem. Jak i v téhle době mamince poděkovat?

Den matek se slaví na celém světě

Den maminek se slaví na celém světě už od středověku, není pro něj ale stanovené pevné datum. U nás a na Slovensku děkujeme maminkám druhou květnovou neděli, v USA se svátek slaví 10.května, v Norsku druhou únorovou neděli, a tak bychom mohli pokračovat.

Víte, že letos svátek připadá na 10.května?

Co je ale pro svátek společné napříč světem, to jsou drobnosti, kterými maminkám své díky vyjadřujeme. Malé děti kreslí obrázky, ty větší tvoří, nebo za ušetřené penízky z kapesného koupí nějakou drobnost. Dospělí sahají po čokoládě, šperku nebo květinách.

Co maminky potěší?

Co si budeme povídat, potěší je už skutečnost, že si na ně někdo vzpomene. Stačí krátký telefonát, smska nebo nějaké přáníčko. Kdo chce přidat něco navíc, ten může sáhnout po:

Náš tip: Není třeba psát slohové cvičení. Stačí napsat „Mám Tě rád(a), maminko“.

Víte, jaké květiny se hodí ke Dni matek?

Květinářství se předhání v nabídce květin, jaké tedy vybrat? Vsadit na klasiku, nebo dát přednost exotice?

Tip první: Darujte ty květiny, které má maminka nejraději.

Tip druhý: Inspirovat se můžete i oblíbenou barvou. Má ráda žlutou barvu? Pošlete jí žluté růže, které jsou poslem radosti. Má ráda bílou? Co třeba bílé lilie, symbol čistoty a nevinnosti?

Tip třetí: Nejoblíbenější květinou jsou růže, následují gerbery a tulipány.

Tip čtvrtý: Symbolem oslavy maminek jsou karafiáty. Kytice růžových karafiátů mamince říká, že nikdy nezapomenete na to, co pro vás udělala.

Co dělat, když se s maminkou nemůžete setkat osobně?

Není nic jednoduššího, než jí své poděkování poslat třeba po kurýrovi. Mnohá květinářství totiž nabízí také rozvoz květin. Stačí si kytici vybrat, zaplatit a určit, kam ji má kurýr dovézt. Můžete se spolehnout na to, že se neubrání slzičkám štěstí.

Tip na závěr: Ke kytici můžete přidat i krátký vzkaz, něco sladkého na zub, případně i lahvinku dobrého pití.