Jak rozjet vlastní krámek či prodejnu

kosmeticky-salonPřemýšlíte o tom, že byste šla na volnou nohou, pořídila si živnosťák a začala podnikat? Proč ne, určitě to je možné, pokud začnete dělat něco co vás baví a zároveň se dá v tomhle oboru vydělat, určitě to vyzkoušejte.

Odpadne vám poslouchání příkazů od nadřízených, nutnost práce v kolektivu, který nemáte ráda a zároveň vám podnikání umožní vydělat více, než normální zaměstnance.

Častou variantou v začátcích podnikání je kromě prodeje kosmetiky Avon anebo Amway, založení vlastního krámku. Ne každý se asi hned pustí do večerky, většina žen začíná krámek se zdravou výživou, second handem, dekoracemi anebo oblečením a doplňky.

Second hand patří asi mezi nejméně náročné krámky z hlediska nákladů, ovšem je zde zase omezený výnos, pokud nejste přímo v některém z větších měst.

Co budete potřebovat do začátků?

K tomu, abyste mohli mít vlastní krámek s oblečením či zdravou výživou, budete potřebovat živnostenské oprávnění. Postačí vám volná živnost, kterou si za 1000 Kč sjednáte na nejbližším živnostenském úřadě.

Další nutností jsou potom prostory. Doporučili bychom vám prostory si pronajmout, protože vám tak odpadne mnoho zbytečných formalit s kolaudací prostor k podnikání. Váš krámek či prodejna musí být totiž v prostorách, které jsou k podnikání určeny, takže hledejte pronájem tak, aby tuto podmínku splňoval.

Prohlédnout pronájmy obchodních prostor v ČR >>

Vybavení prodejny -ať už máte second hand nebo obchod s cyklo potřebami, musíte zboží někam umístit. Na to se hodí kovové prodejní regály, které seženete už od pár stovek.

Nákup zboží – ve vaší prodejně budete také potřebovat nějaké zboží, které budete prodávat. Při nákupu zboží nezapomínejte na to, že ke všemu, co prodáváte musíte mít doklady (faktury) a ty si pak evidujete.

 

Přidat komentář