Jak spárovat selfie tyč

Na Vánoce jsem si pořídila nový mobil, konečně můj první smartphone. Nejsem ale zrovna fanynka novinek a tak jsem hledala opravdu jen něco základního, co bude mít dotykový displej a bude to umět aplikace.

Nechtělo se mi tedy vybírat složitě něco podle parametrů a prostě jsem si na pobočku O2 zašla pro nejlevnější smartphone, který tam měli.

Nakonec jsem si nevzala nejlevnější, ale prodavač mě přemluvil a koupila jsem si Samsung Galaxy Core Prime, protože v bílé vypadal fakt hezky.

selfie-tyc-na-samsung

Na vánoce jsem dostala k mobilu ještě doplněk a to selfie tyč. Nejsem sice taková ta typická hipsterka, která si musí vyfotit jídlo předtím než ho ochutná, ale selfíčko si občas vyfotím a je fakt, že se nakonec taková selfie tyčka může občas hodit.

Nejsem ale technický typ a tak jsem úplně přesně nevěděla, jak spárovat selfie tyč s mým Samsungem. Tak trochu jsem čekala, že to prostě zapojím a hned jakmile zmáčknu tlačítko mi to selfíčko vyfotí. Byla jsem trošku naivní, ale nakonec to šlo.

Jak připojit selfie tyč k mobilu

Mám modrou selfie tyčku s bílým držákem, která se zapojuje přes kabel jack do sluchátek. Mobil tam drží tak, že jakoby vysunu úchyt, vložím tam svůj smartphone a úchyt se přitáhne k mobilu a drží ho. Je to pevné, takže fakt nevypadne.

jak-sparovat-selfie-tyc

Potom je potřeba zapojit kabel selfie tyče do mobilu. To je snadné, to jsem zvládla i bez mobilu. Horší pro mě už bylo nastavení mobilu.

Jak nastavit mobil Samsung na selfie tyč

Naučila jsem se rychle aktivovat foťák, takže už nemusím odemykat klávesnici, ale stačí “táhnout” ikonku foťáku pod displeji a hned můžu fotit.

Podle návodu jsem ale musela nastavit ještě něco ve foťáku, tedy šlo to asi nějak takhle:

  1. Kliknu na ozubené kolečko, které značí asi nastavení foťáku
  2. Objeví se několik dalších ikonek, kliknu na tři tečky, asi další nastavení
  3. Tam vyjede seznam věcí, které můžu nastavit
  4. Kliknu na Tlačítko hlasitosti
  5. Zvolím fotografovat

Nakonec to vlastně nebylo tak složité, bála jsem se toho víc. Teď už selfie tyčka konečně fotí. Musela jsem se sice naučit ještě přehodit si foťák na mobilu na přední focení, ale to je snadné, to určitě zvládnete. Je tam na to taky taková ikonka se šipkami 🙂

Při první fotce jsem myslela, že selfie tyč nefunguje. Vypadalo to, že vůbec nereaguje, ale pak jsem zjistila, že to bylo tím, že foťák jen zaostřoval. Stačilo podržet tlačítko na selfie tyči pár sekund, obraz se zaostřil a pak už se mi konečně podařilo udělat hezkou první fotku ze selfie tyče.

Kamarádka mi říkala, že má podobnou selfie tyčku a tohle základní nastavení té její tyčky ji nešlo. Prý si musela ještě stahovat nějakou aplikaci na selfie tyče, přes kterou si to pak nastavila (tak prý jde o aplikaci Camera Ultimate).

Kvůli článku jsem se ptala bráchy, který mi tyčku koupil, z jakého obchodu to je. Kvůli ceně to nechtěl prozradit, ale nakonec se přiznal, prý to má z webu www.selfieobchod.cz.

Dívala jsem se, že tam mají ještě trošku přesnější návod, takže kdo by nepochopil moje nastavení, může si o nastavení a propojení selfie tyče přečíst tady >

Další návody a diskuze o tom, jak spárovat selfie tyč:

Přidat komentář