Lactil – recenze: Jaké jsou s ním zkušenosti? Je potřeba?

V době po porodu se snaží většina žen kojit. Ne vždy je ale produkce mléka dostatečná. Kromě četnosti přikládání dítěte na ni může mít vliv i celá řada dalších faktorů, které nemusí být pro ženu snadné ovlivnit. Mohl by vám při problémech pomoci doplněk stravy Lactil?

Světové organizace bojují ve velké míře za to, aby byly ženy vedeny ke kojení svých dětí. A v ideálním případě by měly dítě kojit co nejdéle to jde. Ne všechny ženy se ale mohou tohoto doporučení držet, protože řadu z nich trápí, že se dítě odstavilo od mateřského mléka prakticky samo. V další případech by dítě chtělo pít, ale mléka není dost.

Pro maminky jsou tyto situace velice nepříjemné, protože mají pocit, že v něčem jako matky selhaly. Také mívají obavy o to, jak své dítě nakrmí.

Pokud byste potřebovala s produkcí mateřského mléka pomoci, mohl by vás v tom podpořit doplněk stravy Lactil. Co vše od něj můžete očekávat? Na to se podíváme níže.

Co je Lactil?

Balíček Lactil 56 tobolek

Jak už bylo řečeno, Lactil je doplněk stravy, který obsahuje extrakty podporující kojení a zdravé trávení. Rostliny, které se pro výrobu Lactilu používají, pocházejí z ekologického zemědělství. Nemusíte se tedy bát, že byste dávala sobě a svému dítěti něco špatného. Tento doplněk stravy navíc nemá žádnou příchuť a neobsahuje ani žádný přidaný cukr.

Složení

Lactil obsahuje pouze několik složek. Všechny ale vypadají na první pohled naprosto nezávadně.

Patří mezi ně:

  • Výtažek z fenyklu
  • Výtažek z anýzu
  • Výtažek z rýžových otrub
  • Moučka z rýžových plev

Výrobce dále uvádí, že se tento doplněk stravy nesmí užívat v průběhu těhotenství. Z toho důvodu počkejte na to, až bude dítě na světě. Co se týká užívání, ženy by měly užívat jednu tobolku ráno a jednu tobolku večer. Vždy Lactil zapijte sklenicí vody.

Kde ho koupíte?

Lactil je ženám velmi dobře dostupný. Seženete ho prakticky ve všech kamenných lékárnách. Sehnat ho ale můžete i online. Co se týče jeho ceny, za 56 tobolek dáte v průměru 200-300,-.

Co na něj říkají maminky?

Úplně nakonec se podíváme na to, co na užívání doplňku stravy Lactil říkají samotné maminky. Nemá totiž význam kupovat si něco, co třeba nemá až tak dobré recenze. (Nebo ne?)

Ženy, které Lactil vyzkoušely, o něm nejčastěji říkají, že:

  • Pomáhá zvyšovat produkci mateřského mléka
  • Nemá příchuť, ani vůni, což je pro ně v době kojení důležité
  • Jim vadí jeho vyšší cena
  • Je dobře dostupný
  • Dítě má tolik mléka, kolik potřebuje
  • Po zapomenutí užití se do pár dní snížila produkce mléka

Některé ženy, které mají problémy s kojením, však uváděly, že jim ani užívání Lactilu nepomohlo. V takovém případě pro vás možná bude nejlepším řešením návštěva laktační poradkyně, která je odbornicí na problematiku kojení. Je docela dobře možné, že mléka byste měla dostatek, ale děláte něco, co tento proces znemožňuje. (Což se naprosto běžně stává, takže z toho nemusíte být ve stresu.)

Ženy, které s kojením problém nemají, nemusí Lactil používat vůbec, protože dovedou podpořit produkci mléka svépomocí.

 

 

Máte s doplňkem stravy Lactil nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Přidat komentář