Míša řezy – normální a zdravá varianta

Míša řezy má každý rád. Ne vždy si je ale můžeme dopřát bez naprostých výčitek. Jejich klasická verze je sice lahodná, ale také kaloricky vydatná. Proto se podíváme na to, jak je můžete připravit i trochu zdravěji. 

Chcete upéct rychlý zákusek, než vám přijde návštěva? Pak dost možná sáhnete po osvědčených Míša řezech, které se u nás těší velké oblibě. S našimi recepty navíc uspokojíte všechny skupiny strávníků. Jak ty, kteří si občas rádi zahřeší, tak ty, kteří si striktně drží linii. 

Klasické Míša řezy 

Budete potřebovat: 

Na těsto: 6 vajec, 6 lžic cukru moučka, 2 lžíce oleje, 6 lžic polohrubé mouky, 1 lžičku prášku do pečiva, 3 lžíce kakaa 

Na krém:250 g másla, 500 g tučného tvarohu (ve vaničce), 150 g moučkového cukru 

Na polevu:120 g čokolády na vaření, 100 g másla, 2 lžíce mléka 

Postup 

Rozbijte vejce a žloutky rozšlehejte s cukrem. Jakmile bude mít hmota nadlehčenou konzistenci, přilijte do ní olej, mouku, prášek do pečiva a kakao. Vše pořádně spojte, aby vám ve směsi nezůstaly hrudky. Poté vyšlehejte sníh z bílků a opatrně ho zapracujte do kakaové hmoty. 

Předehřejte troubu na 180 °C a těsto nalijte na plech, či do kulaté formy na korpus. Za stálého hlídání pečte zhruba 10 minut. 

Až bude základ hotový, vyndejte ho z trouby a nechejte ho vychladnout. Mezi tím si připravte krém, který vyrobíte vyšleháním tvarohu spolu s mlékem a cukrem. Až bude korpus studený, natřete ho krémem. 

Nakonec udělejte polevu. Do misky dejte máslo s čokoládou a obě ingredience dejte rozpustit do vodní lázně. Jakmile se hmota zkapalní, přelijte jí korpus a nechte ji v klidu zatuhnout. Poté můžete podávat. 

Fitness Míša řezy 

Budete potřebovat: 

Na těsto:300 g najemno mletých ovesných vloček, 300 ml mandlového/kokosového mléka, 5 bílků, špetku soli, 30 g kakaa, 50 g kokosu (strouhaného), 3 lžíce kokosového oleje, 3 lžíce datlového sirupu, 1 lžičku jedlé sody 

Na krém:3 vaničky nízkotučného tvarohu, 4 lžíce datlového sirupu, 50 g kokosu 

Na polevu: 100 g hořké čokolády, 3 lžíce mandlového/kokosového mléka 

Postup 

Vezměte mísu a v ní vyšlehejte bílky se solí. Ve druhé spojte ovesné vločky, rostlinné mléko, kakao, kokos, kokosový olej, sirup a jedlou sodu. Když budou všechny ingredience dostatečně spojené, zamíchejte do nich připravený sníh.  

Těsto dejte do formy a pečte ho na 180 °C po dobu 50 minut. Zda je hotové zjistíte tak, že do jeho středu zapíchnete špejli. (Pokud je čistá, korpus můžete vyndat. Pokud ne, ještě ho chvíli pečte a za několik minut ho znovu zkontrolujte.) Po vyndání nechte základ řezů vychladnout. 

Mezi tím smíchejte tvaroh s odměřeným sirupem. Krém natřete na vychladlý korpus. Nakonec ho přelijte rozpuštěnou hořkou čokoládou, která bude naředěná rostlinným mlékem. 

Jaké Míša řezy preferujete vy? Napište nám svůj oblíbený recept do komentářů. 

Přidat komentář