Padání vlasů u žen

Padání vlasů u ženI když padání vlasů nepatří mezi nejčastější problém, který by lidi trápil, mnoho žen nese vypadávání vlasů těžce a snaží se najít jak příčinu, tak léčbu tohoto problému.

Občasné vypadávání vlasů může postihnout každého z nás, protože častou příčinou krátkodobého padání vlasů může být stres nebo nemoc.

Doba tohoto občasného vypadávání vlasů může být od 6 týdnů až po 3 měsíce. Těmito problémy si v životě projde mnoho lidí a časem na ně zapomenou, není to totiž tak problematické jako trvalejší vypadávání vlasů – zjištění příčiny v těchto případech je totiž mnohem komplikovanější.

Jednou z častých příčin trvalého padání vlasů může být i například nedostatek železa ve stravě. Tato příčina je často zapomínána, ovšem málo kdo z nás si hlídá denní příjem jiných vitamínů, natož příjem železa. Rizikovou skupinou jsou především vegetariání a vegani, kterým chybí železo, které ostatní lidé příjimají v mase.

Mezi zdroje totiž železa patří například hovězí, vepřové či rybí maso, listová zelenina nebo fazole. Železo si ovšem můžete koupit také jako doplňek stravy ve formě prášků či rozpustných tablet. Absorbci železa zvyšuje vitamín C, takže doporučujeme kombinovat příjem obou látek zároveň.

Několik mýtů ohledně padání vlasů:

  • Padání vlasů je způsobeno příliš častým mytím vlasů.
  • Častým stříháním a zkracováním vlasů budou hustější a objemější.
  • Padání způsobuje nošení parok, klobouků či kšiltovek.
  • Padání vlasů je znakem hyperaktivního mozku.

Mezi nejčastěji zmiňované příčiny padání vlasů především u žen jsou hormony. Ať už jde o vliv hormonální antikoncepce, dobu po porodu či během menopauzy. Právě v těchto případech je léčba nejobtížnější a často je potřeba zkoušet různé více či méně efektivní přípravky.

Ne vždy může být ovšem příčina padání vlasů problematická, často se opravdu jedná pouze o dočasný stav způsobený stresovou situací či špatným jídelníčkem.

Tyto dvě příčiny byste měli hledat nejčastěji, protože řešení je v takovém případě snadnější – stačí změnit životní styl a doplnit do jídelníčku zdroje železa, zinku, fosforu ale také bílkovin.