Plánujete plastiku prsou? Tohle vše byste o ní měla vědět

Jen málokterá žena je spokojená se vzhledem a velikosti svého poprsí. A protože některé z nás neuspokokuje nosit push up podprsenky a řešit hloupé narážky, nakonec se možná rozhodnete pro plastiku prsou. Pokud o ní teprve uvažujete, pojďte se podívat, co vše byste měla před finálním rozhodnutím vědět.

Žijeme v době, která adoruje velké poprsí. Je tedy docela logické, že tomu, komu příroda v této oblasti příliš nenadělila, tento trend příliš nesvědčí. Jelikož jde navíc o věc, která je podmíněná genetikou, nelze ji ani s největším osobním nasazením nijak ovlivnit. (Leda, že byste si kupovala o jedno, nebo dvě čísla menší podprsenky, které vám vytvoří alespoň trochu žádoucí kopeček.) 

Pokud se k tomu přidá i celoživotní mindrák, nebo přesvědčivý partner, který touží po ženě s plnějšími tvary, není vyloučeno, že se rozhodnete tento zdánlivý nedostatek řešit s pomocí plastických chirurgů. 

Ještě předtím, než se rozhodnete plastiku prsou opravdu podstoupit, přečtěte si o tom jak probíhá a jaká s sebou nese rizika.

Druhy plastiky prsou

I když se v současné společnosti hovoří o zvětšování prsou, nejde o jediný typ operace, který můžete jako žena podstoupit.

Do plastiky prsou zahrnujeme i:

 • Zmenšení prsou
 • Amputaci prsou
 • Lumpektomii
 • Mikrodochektomii

A mnoho dalších zákroků, z nichž většinu podstupují ženy, které trpí rakovinou prsu, nebo nějakou jinou zdravotní indispozicí. Jak ale můžete vidět, nejde primárně jen o estetický zákrok.

Jak to probíhá

Než se zapíšete na klinice na příjem, je potřeba projít předoperačním vyšetřením, v průběhu kterého se posoudí, zda je pro vás operace bezpečná. Také byste se měla sejít na konzultaci s vaším plastickým chirurgem.

Ten s vámi probere vaše přání a motivaci a pomůže vám vybrat vhodný typ implantátu a jeho uložení. (Pod kůži, nebo pod sval.) Připravte se na to, že plastický chirurg dokáže lépe posoudit, jaká velikost implantátů je pro vás nejlepší. Je proto možné, že vám rozmluví jejich původní plánovanou velikost. (Dívá se u toho na proporce vašeho těla a na to, co vám bude pasovat nejvíce.)

Když je všechno v pořádku a dojde ke vzájemné shodě, v plánovaném termínu se přihlásíte na příjem. Následně vše probíhá jako při standardním pobytu v nemocnici. Po výkonu budete ještě několik dní v nemocnici, budete nosit speciální prádlo, dbát na vhodnou hygienu (která je důležitá ke správnému hojení) a budete dodržovat veškeré pokyny svého lékaře.

Rizika plastiky prsou

Plastika prsou je operace jako kterákoliv jiná. To znamená, že se po ní mohou vyskytnout velmi nepříjemné komplikace, z nichž některé mohou přímo ohrozit váš život. Proto je důležité tyto zákroky nebrat na příliš lehkou váhu.

Po plastické operaci se můžete potýkat s(e):

 • Modřinami
 • Špatným hojením
 • Infekcemi
 • Ztrátou krve
 • Poškozením nervů
 • Trombózou
 • Zjizvením
 • Komplikacemi způsobenými anestezií

Některé ženy mohou mít problém i s prasknutím implantátu, nebo s tím, že je jejich tělo odmítá přijmout. Příliš velké implantáty vám navíc mohou ztěžovat dýchání. (Zvlášť, pokud ráda spíte na zádech.)

Plánujete plastiku prsou, nebo jste se se svým poprsím už smířila? Napište nám své názory do komentářů pod článkem.

One Response

 1. Mija 27.11.2020