Výběr plavek podle postavy: Tyhle budou slušet právě vám

Jedny, nebo dvoje plavky by měla mít ve skříni každá z nás. Ty, které jsou ale aktuálně v módě nemusí ani trochu lichotit tvaru naší postavy. Víte, jak si vybrat plavky podle typu postavy, tak, abyste se cítila sebevědomě a vždycky vám to slušelo?

Plavky jsou velmi ožehavé téma, které nás dokáže spolehlivě zvednout ze židle. I když děláme co můžeme, ani letos se pravděpodobně nepyšníme postavou, kterou na sociálních sítích vystavují celebrity a modelky

Případně se shlédneme v nějakém módním trendu, který nám absolutně nesluší a před zrcadlem sami sobě připomínáme (spíš než sexy dračici) rozměrnou velrybu. (Tak si můžete připadat i nějaký ten pátek po porodu.)

Samozřejmě, starat se o tělo je potřeba. Pokud to alespoň trochu jde, měly bychom se stravovat převážně zdravě a dát alespoň trochu nějakému aktivnímu pohybu. Tvar figury ale nepředěláte. Ne, že by to nešlo (například skrze liposukci, nebo zvětšení prsou), ale vzhledem k nepohodlí a zvýšeným finančním nárokům je lepší se konečně naučit, jaký typ plavek vám bude sedět na míru.

Užitečný návod, jak na to, se dozvíte v našem dnešním článku.

Plavky pro malou hruď

V dnešní společnosti platí, že větší prsa jsou vždycky lepší než ta menší. Není proto divu, že z těch malých má spousta žen obrovský mindrák. Na druhou stranu, nemusíte se hned objednávat k plastickému chirurgovi. Svůj menší hrudník opticky zvětšíte tím, že vsadíte na rozměrnější aplikace a kanýry v horní části plavek.

Plavky pro velkou hruď

Ani velká prsa nemusí být vždycky úplná výhra. (Kromě toho, že z nich bolí záda nemusíte najít vhodnou velikost košíčků.) Oproti kolegyním s malou hrudí myslete na to, že byste si neměla pořizovat plavky bez ramínek, které by vám mohly padat. Navíc vám nedopřejí až tak velkou oporu. (Váhu prsou držíte svou šíjí, takže vás může začít bolet.) 

Pokud to jde, vybírejte si plavky s kosticí a se širšími ramínky, která se vám nebudou zařezávat do zad. Co se týče aplikací, na ty si nechte zajít chuť. Vzory by pak neměly být buď žádné, nebo jen velmi decentní.

Plavky pro široká ramena

Pokud vás trápí širší ramena, potřebujete plavky, které opticky zvětší vaši pánev. Proto není na škodu, když si pořídíte dvoubarevné plavky, jejichž spodní díl bude výraznější, nebo tmavší. Slušet vám budou i plavky, které mají pruhy na bocích. Upoutat pozornost můžete i zajímavě vyřešeným výstřihem.

Plavky pro plochý zadek

Pěkný, pevný a kulatý zadek sbírá u pánů i u ostatních dam stejně bodů, jako větší poprsí. Jak ho ale máte zvětšit, když žádný nemáte? V ideálním případě si vybírejte asymetricky prostříhané kalhotky, nebo nohavičky připomínající krátké boxerky. V nejlepším případě by měly být trochu vykrojené, čímž vám opticky vytvarují bochánek.

Plavky pro větší zadeček

Majitelky většího pozadí mohou bojovat s jeho menší pevností. Pokud každý den neděláte dřepy a nechodíte běhat, vybírejte si kalhotky a plavky klasického střihu s vyšším pasem. Také od něj odvedete pozornost tím, že si vyberete jednobarevný spodní díl a vzorovaný vršek

Plavky pro chlapeckou postavu

Ženy s chlapeckou postavou většinou nemívají křivky. Proto je nutné jim nějaké opticky vytvořit. Stejně, jako ženy s malým poprsím si mohou dovolit plavky s kanýrky. A to jak na vrchním, tak na spodním dílu. Bát se nemusíte ani výrazných barev a roztodivných vzorů. Podprsenka by měla být v ideálním případě trochu vyztužená. Díky tomu jste schopná vyčarovat trochu větší košíčky. 

Plavky pro problémové boky s bříškem

Ženám, které mají potíže s tukem na břiše a bocích pak doporučujeme jednodílné plavky. Popřípadě plavky s retro střihem. To znamená, že se budete dívat po vyšších kalhotkách, které mohou sahat klidně až k pasu, nebo k pupíku.

Když si vyberete správně, můžete si dovolit plavky s výrazným, nebo s geometrickým vzorem, který by vás za normálních okolností rozšířil.

Nakupujete plavky podle typu postavy, nebo se řídíte jen módními trendy?

 

Přidat komentář