Reiki: Energie, symboly, zkušenosti – není nebezpečné?

Ženy mají ke spiritualitě mnohem blíže než muži. Je proto pochopitelné, že se víc zajímají o feng-shui a další alternativní směry, které mají nějakým způsobem působit na energii člověka. Mezi ně patří i reiki. Co vše byste měli o této disciplíně vědět?

I když žijeme ve světě, ve kterém nás obklopuje řada fyzických věcí, stále častěji se obracíme k duchovnu. Sice se přesně nezabýváme tím, jak vypadá duše a kde s největší pravděpodobností sídlí, dost nás ale zajímá, jestli na nás nemohou působit neviditelné energie, kterými je protkán celý vesmír.

Mezi populární disciplíny v tomto ohledu patří reiki. Jelikož s ním ale nemá mnoho lidí zkušenost, netuší, jestli je jeho provozování bezpečné.

Reiki – je bezpečné?

Proto vás s reiki a jeho principy seznámíme níže.

Co je reiki?

Reiki je typ alternativní medicíny, který s největší pravděpodobností vznikl v roce 1922 v Japonsku. V překladu reiki znamená všepronikající životní energie. Základním kamenem reiki je předpoklad, že každý z nás má v těle vitální energii, která působí na energetické meridiány a čakry.

Pokud všechno funguje tak, jak má, energie proudí správně a člověk se těší dobrému zdraví. Meridiány a čakry se ale mohou podle příznivců reiki zablokovat, což může člověku způsobovat problémy. Součástí reiki bývá i práce s aurou člověka. Je však nutné říct, že pro existenci těchto tvrzení neexistují žádné průkazné důkazy.

Benefity reiki

K provozovateli reiki se určitě nevyplatí chodit, když trpíte vážnými zdravotními problémy. Může si ale poradit s řadou běžně se vyskytujících jevů, které vám mohou znepříjemňovat život.

Reiki si dovede poradit s:

  • Úzkostmi
  • Únavou
  • Depresemi (jako podpůrná terapie)
  • Horší náladou
  • Bolestí hlavy
  • Nespavostí

Hlavním podpůrným prostředkem je v tomto ohledu relaxace a uvolnění.

Krystaly

Reiki

Reiki nemá vyloženě symboly. Celkem často se ale při reiki pracuje s krystaly. Nejběžněji se používá růženín, ametyst, měsíční kámen, topaz, turmalín a akvamarín. Opět ale neexistuje žádný důkaz, že přikládání krystalů může mít na lidské tělo nějaký efekt.

Zkušenosti s reiki

Jelikož je pro mnoho lidí reiki stále poněkud abstraktním pojmem, podíváme se na to, co o této praktice říkají ženy, které se ho rozhodly vyzkoušet.

Z diskuzí jsme zjistili, že:

  • Je nejlepší reiki kombinovat s klasickou medicínou
  • Lze tímto způsobem získat energii
  • Může zlepšit náladu
  • Napomáhá uvolnění

Co očekávat?

Reiki

Sezení u mistra reiki obvykle trvá od 20 do 90 minut. Hned na úvod by vás měl seznámit s tím, co se bude dít. Také se pravděpodobně zeptá na to, kvůli čemu jste k němu přišli.

Následně se položíte na předem stanovené místo. Mistr reiki by vás měl správně přikrýt ručníkem, nebo nějakým typem deky. V pozadí by měla hrát nějaká relaxační hudba. Mistr reiki pak svýma rukama pracuje s vaší tělesnou energií.

Někteří lidé říkají, že při práci mistra cítí brnění, šimrání nebo další vjemy. Dalším lidem se mohou v hlavě objevovat barvy a další symboly, obrazce a vzory. U reiki se většinou nemluví, ale v průběhu setkání se můžete mistra reiki na cokoliv zeptat.

Zkoušela jste někdy reiki? Pokud ano, jaký na vás udělalo dojem?

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Reiki – Reiki (česky)

https://www.healthline.com/health/reiki – Vše o reiki (anglicky)

Přidat komentář