Restaurace ve Žďáru nad Sázavou

Nedávno jsme byli na Vysočině na víkendovém pobytu s rodinou. Naším cílem byl tentokrát Žďár nad Sázavou,  odkud je to kousek na Velké dářko, na kostel sv. Jana Nepomuckého nebo třeba na rašeliniště v nedalekém Radostíně.

Ve Ždáře jsme byli ubytovaní na hotelu Jehla, od známých jsme totiž dostali jejich pobytový balíček, takže jsme měli celé ubytování zdarma, k tomu navíc polopenzi. Sice jsme mohli chodit každý den do hotelové restaurace v přízemí, ovšem navštívili jsme i jiné podniky. Pár vybraných bych tu dnes chtěla sdílet a doporučit.

Hotelová restaurace na Jehle

restaurace-hotel-jehlaPrvní restaurací ve Žďáru nad Sázavou, kterou musím určitě zmínit je právě hotelová restaurace. Zde jsme chodili na jídla nejčastěji, protože to bylo nejblíž a často se nám třeba na jídlo do města nechtělo.

Mě osobně tam překvapili například těstoviny se špenátem a sýrovou omáčkou. Docela obyčejné jídlo, ale kuchaři ho zpracovali opravdu dobře, těstoviny byly uvařené opravdu “al dente”. Kromě těstovin mě zde oslovilo ještě “Maso na jehle”, které může být pro někoho sice trochu ostřejší, ale právě tohle mi vyhovuje.

Obsluha restaurace byla milá a na jídlo jsme nečekali nikdy příliš dlouho, což bylo také jedním z důvodů, proč jsme tu jedli tak často.

PubCafe – kavárna a restaurace

Další restaurací, kterou jsme ve Ždáře navštívili a rozhodně ji můžu doporučit je PubCafe. Tady jsem vyzkoušela jejich špagety a burger a obojí bylo velmi dobré a zároveň za přijatelné ceny. Tato restaurace je na pěší zóně, nedaleko náměstí a prostory mají velmi hezky udělané. Této restauraci nemám co vytknout, snad jen to, že je kuřácká.

Restaurace Steak Jack Bar

Trochu z ruky, asi 10 až 15 minut chůze od hotelu je další restaurace/bar s názvem Steak Jack Bar. Jedná se sice o mnohem menší prostory, než třeba restaurace na hotelu nebo v PubCafe, ale prostředí je příjemné. Kuchyně je částečně propojena s restaurací, takže můžete sledovat, jak vám kuchař připravuje na grilu vaše pokrmy.

Tady jsem opět vyzkoušela burger a byl dokonce ještě o něco lepší, než v PubCafe. V restauraci jsme byli spokojení a jediné, co by mohlo někoho zarazit, jsou o něco vyšší ceny než například v Pubu.

Restaurace U chalupy

Pro ty, kteří mají rádi italskou kuchyni bude určitě zajímavý další tip a to restaurace U Chalupy. I když to tak podle názvu nevypadá, jde o restauraci, která má v jídelním lístku především italské pokrmy a kromě špaget či těstovin, si zde můžete vybrat ze široké nabídky opravdu povedených pizz.

Tuhle restauraci jsme si oblíbili hned při první návštěvě, bohužel je od hotelu trochu vzdálenější a během víkendu zde bylo dost plno, takže se nám podařilo najít si místa jen dvakrát. I zde je jedinou nevýhodou to, že jde o restauraci, kde se může kouřit.

V tomhle článku jsem samozřejmě nechtěla udělat seznam všech restaurací, které ve Žďáru nad Sázavou najdete, ale snažila jsem se  vybrat jen zajímavé restaurace, které můžu z vlastní zkušenosti opravdu doporučit. Pokud máte někdo další zajímavé tipy na restaurace přímo ve Žďáře nad Sázavou, určitě mi napište vaše postřehy do komentářů.

Přidat komentář