Tip na levné Penny boardy

svitici-zefboardyMožná jste si všimli, že mezi mladšími teenagery se v poslední době staly docela trendem různé sportovní vychytávky, jako longboardy, brusle, koloběžky, wave boardy nebo penny boardy. Právě o posledním zmíněném termínu by měl být dnešní článek. Penny boardy jsou vlastně skateboardy, nebo spíš cruisery (spíš na pojezd, než na triky) různých barev v malé velikosti.

Jde o jeden z nejmenších typů skateboardů, jejich délka je jen něco málo přes půl metru. Hlavně holky si je teď oblíbily nejenom kvůli ježdění, ale kvůli stylu a protože ho můžou využívat tak trochu i jako módní doplněk.

Výhody

Cruisery tohoto typu jsou ideální na pojezd, ale hlavně jsou super přemisťovadlo třeba do školy, ale někdy i do práce. Díky své velikosti je můžete snadno nést a vzít sebou do třídy, aniž by někde zavazeli. Hned jak je možnost se projet a urychlit si cestu stačí naskočit a jet.

Díky velikosti je můžete využít třeba i dovolené nebo jinde. Nezaberou při cestování tolik místa a díky nim toho stihnete projet mnohem víc, než kdybyste chodili pěšky.

Mezi další výhodu patří to, že jsou skateboardy vyrobeny jen z několika základních částí a vše je jednoduše složeno, takže se tam nemá vlastně co pokazit. Deska navíc unese až 100 kg osobu.

Barevné varianty

Jak už jsem zmínila, penny boardy mají rády hlavně holky. Můžou si totiž vybrat nejenom prkno tak aby barevně ladilo, díky barevným součástkám cruiserů si můžou udělat vlastní barevnou kombinaci a vybrat jinou barvu pro kolečka, desku nebo osky. Od každého dílu skejtu je většinou dostupných 5 – 10 barev.

Tip na levný obchod

Už jsem se kdysi dívala na ceny penny boardů a zdálo se mi to všechno moc drahé, ceny byly většinou přes 3000 Kč a za to už můžu mít nějaký základní longboard. Nedávno mi ale známá doporučila obchod s penny boardy zefstyle.cz, kde mají základní varianty penny boardů a můžete si tam nastavit barevnou variantu jak chcete. Lákadlem jsou tam ale poloviční ceny, prkna jsou tady už od 1799 Kč a nemusíte platit žádné poštovné.

Tady video pro představu:

https://www.youtube.com/watch?v=u1SQ9pEiPBA