Tyč pro focení selfie

Tyč pro focení selfiePořídit si fotografii třeba z dovolené, zvěčnit dětská léta svých potomků nebo zaznamenat významné události, to vše je dnes díky pokročilé fotografické technologii snadnější než kdy dříve.

Již takřka všechny mobilní telefony uváděné na trh obsahují zabudovaný fotoaparát, není tedy divu, že z fotografování se stala doslova módní vlna, která zachvátila kdekoho.

Fenoménem posledních měsíců jsou tzv. selfie – fotografie sama sebe pořízené vlastnoručně, obvykle s pomocí fotoaparátu zabudovaného v mobilu.

Aby nebylo držení přístroje co nejdál od obličeje tak obtížné, přišli výrobci s nápadem uvést na trh speciální „selfie tyč“ – ta drží telefon v dostatečné vzdálenosti, takže z výsledné fotky není žádná groteskní obličejová karikatura, ale poměrně slušný záběr, který navíc dokáže obsáhnout širší okolí z výhodnějšího úhlu.

Tip: Pořiďte si selfie tyč s tlačítkem a neplaťte poštovné na SelfieObchod.cz

Není divu, že především turisté si takové selfie tyče doslova zamilovali, umožňují jim totiž pořizovat vlastní fotografie bez asistence náhodných kolemjdoucích, kteří by jim fotografii jinak více či méně ochotně pořídili.

Selfie kompilace z Evropy

Na skupinky cizinců, kteří se baví díky podivně vyhlížející tyči s mobilem nebo fotoaparátem narazíte například v centru Prahy doslova na každém kroku.

Selfie tyč totiž cení nic, na co byste museli léta šetřit: nejlevnější kousky jsou k dostání již zhruba za dvě stovky a seženete je v každé prodejně elektroniky i na internetu.

Selfie tyče podobně jako další příslušenství prochází vývojem a stále se vylepšuje, takže není žádnou výjimkou narazit na selfie tyč se samospouští nebo různobarevné varianty, které udělají radost designovým puristům.

A na závěr jedna zajímavost – třebaže masový rozvoj zažívají selfie tyče teprve v posledních měsících, letos tento vynález slaví právě deset let od uvedení na trh. Za jejich úspěchem stojí Kanaďan Wayne Fromm.

Přidat komentář