Velikonoční výzdoba snadno a rychle: 10 tipů

Po dlouhé době to vypadá, že letošní Velikonoce prožijeme bez zásadnějších protiepidemických opatření. Z toho důvodu máte dobrou záminku pro tvoření originální velikonoční výzdoby, která dokreslí pohodové chvíle ve společnosti vaší rodiny a blízkých. Nemáte inspiraci? Nevadí. Níže vám nabídneme několik tipů, které můžete o letošních Velikonocích vyzkoušet.

Velikonoční ozdoby jsou velice populární, protože je můžete vyrobit spolu s vašimi dětmi třeba z papíru. (Čímž je trochu zabavíte a upevníte jejich motorické schopnosti.) Na stůl pak můžete dát natrhané květiny a za okna můžete dát společně růst osení. Není ale vhodná příležitost zkusit i něco trochu originálnějšího?

Velikonoční věnec na dveře

O Vánocích bývá zvykem, že si dáváme na dveře hezky ozdobené vánoční věnce. Proč ale nezkusit něco podobného i v průběhu Velikonoc? Vaše vstupní dveře mohou tvořit jarní věnce s umělými květinami, peříčky a dřevěnými velikonočními dekoracemi. Pokud chcete na věnec přidat vajíčka, doporučujeme sáhnout po těch plastových, protože jim hrozí menší riziko úhony.

Velikonoční aranžmá

V předsíni, v obývacím pokoji, nebo na jiném vhodném místě, můžete udělat speciální velikonoční zátiší. Jeho součástí mohou být porcelánové figurky zajíčků a vajíček, vyfouknutá a hezky ozdobená vejce, a čerstvě natrhané květiny. Pokud vás mrzí, že za chvíli odkvetou, kupte si umělé květiny a ty ovoňte svým oblíbeným éterickým olejem, nebo parfémem.

Přiznané cibulky

K jaru patří květiny. Z toho důvodu je můžete ve svém domě klidně přiznat. Stačí, když si koupíte speciální průhledné vázy na cibulovité rostliny a necháte je zakořenit a vykvést.

Kraslice

Klasikou všech Velikonoc jsou velikonoční kraslice, které si vyrobíte z vyfouknutých vajíček. Je jen na vás, zda dáte přednost tradičním lidovým vzorům, barvení slupkami od cibule nebo vyzkoušíte modernější a barevnější motivy, které se inspirují současnou populární kulturou. Fantazii se meze nekladou.

Sváteční tabule

Pokud preferujete minimalismus, vyzkoušejte jednoduché velikonoční aranžmá, které připravíte během prostírání stolu. Stačí vzít jedno plastové vejce, které omotáte látkovým ubrouskem. Nad vejcem ho pak zajistěte přírodním motouzem, díky čemuž vám vznikne něco, co se podobá králičím uším. Za motouz pak můžete dát sušené, nebo čerstvé květiny.

Velikonoční ubrusy a prostírání

Pokud nemáte moc času, nebo se nechcete velikonoční výzdobou moc zabývat, ale zároveň to doma nechcete mít úplně holé, vsaďte na nákup velikonočního ubrusu, který můžete používat každý rok. K němu pak můžete nakoupit velikonoční papírové ubrousky, které se dají sehnat prakticky v každém obchodě.

Strom s velikonočními vejci

Pokud máte zájem o další minimalistickou dekoraci, zkuste si venku natrhat pár větviček, které můžete dát do vázy. Následně pak na strom pověste speciální velikonoční baňky, které mají tvar velikonočních vajíček. Mohou být skleněné, papírové, ale i polystyrenové (taková vajíčka můžete ozdobit přírodním motouzem a stužkami).

Zajíčci na věšák

Když se vám podaří sehnat několik dřevěných destiček ve tvaru zajíčků, které se dají pověsit, můžete je dotvořit tím, že na ně tavnou pistolí nalepíte umělé květiny. Pak tyto zajíčky pověste na prázdné háčky v předsíni.

Vajíčkové aranžmá ve váze

Trendem posledních let jsou aranžmá ze zdobených vajec, která dáte do průhledné (a dostatečně velké) vázy. V ideálním případě by měl dekor vajec ladit. V případě zájmu můžete do této vázy přidat i umělé květiny.

Malované zavařovací sklenice

Pokud chcete pro své děti vymyslet ještě nějaký velikonoční projekt, vezměte zavařovací sklenice a obarvěte je základní barvou na sklo (žlutá, bílá…). Pak černou a bílou barvou udělejte oči, přidejte zobáček, nos a fousky, a máte vázu s podobou velikonočního kuřátka, nebo zajíce, do které můžete dát čerstvě natrhané květiny.

Jaké jsou vaše oblíbené velikonoční dekorace?

Zdroje informací

https://www.womanandhome.com/homes/best-easter-decoration-ideas/ – 22 nejlepších velikonočních dekorací pro rok 2022 (anglicky)

Přidat komentář