Jak zajistit náklad v dodávce

jak-naklad-dodavka

Jak zajistit náklad v dodávce

Chystáte se pořídit si dodávku? Je celkem vedlejší, jestli to bude pro podnikatelské účely nebo máte ke koupi takového vozu jiný důvod – chcete podnikat jako speditér nebo budete stěhovat vybavení pro nový byt přes celou republiku.

Důležité je hlavně to, aby se náklad dostal spolehlivě z bodu A do bodu B. Nesmí být poničen, zajištění musí být zvláště pečlivé.

Dost možná pojedete i stovky kilometrů, někdy přijde ostřejší zatáčka a ukotvení předmětů je zapotřebí minimálně stoprocentní. Takže jak na to?

Na silnici někdy stačí jen málo, opatrnosti není nikdy dost

Přelaďujete rádio nebo se napijete kávy, najednou ale může nastat krizová situace. Pokud povezete těžký nábytek, který jste nijak zvlášť nezabezpečili, bude to rozhodně problém.

Dodávka se poškodí a budete muset zastavit. Náklad je třeba bezpodmínečně ochránit, dodávka jako taková je sice stabilní, ale bez kotvících ok nebo upevňovacích pásů byste vůbec neměli s nadměrným nákladem opustit garáž vaší firmy.

Potřebujete se přestěhovat nebo se zbavit odpadu? Pro takové případy vám postačí jen půjčit si dodávku. Vypůjčení a pronájem dodávek můžete sjednat přes web PujcovnyDodavek.eu.

Pásy rozhodně nepřepínejte! Velkou pozornost musíte věnovat i samotnému umístění pásu, protože při delších jízdách se může posunout a uvolnit.

Vyplatí se používat i polystyrén, který zamezí jakémukoliv poškození většiny běžně přepravovaných předmětů.

dodavka-upinaci-pasy

gumové upínačeUpínací pásy (někdy se také označují jako „kurty“) odvedou dobrou práci, gumové upínače opatřené háky dokáží zabezpečit jen lehčí náklad a s objemným nábytkem si jen těžko poradí.

Provazy jsou vlastně také zcela k ničemu, odpovídajícího pnutí totiž bohužel jen tak nedosáhnete.

Nezapomínejte na to, že plocha dodávky by měla být rovnoměrně zatížena. Náklad totiž nemůže být jen v přední nebo zadní části, těsně vedle sebe, aby nepatřičně zatěžoval jedno místo víc než druhé.

TIP: Přečtěte si jak zajistit náklad při převozu

Pokud bude jedna z náprav zatížena výrazně více než druhá, nečeká vás za volantem nikterak pohodlná cesta.

One Response

  1. Honx 31.8.2018

Přidat komentář