Fígle do domácnosti, které musíte alespoň jednou vyzkoušet

Každá žena se už minimálně jednou v životě dostala do situace, kdy potřebovala něco opravit, nebo vyrobit, ale neměla na to vhodné náčiní. Někdy si ale k pohromě stačíme i samy, když si rozlijeme na koberec víno, nebo se probudíme s prostěradlem od krve. Abyste takové situace zvládala o něco snáz, podíváme se na chytré fígle do domácnosti, které vám ušetří čas i těžce vydělané peníze.

Ženy celého světa spojuje jedna společná vlastnost. Všechny se pokoušíme přijít na jednoduché fígle, které nám mají ulehčit každodenní život. Některé z nich jsou zase aplikovatelné na náhle vzniklé průšvihy, které je potřeba rychle a bezbolestně vyřešit. Zatímco dříve se tyto informace předávaly ústně z generace na generaci (případně ve formě knih s tipy a triky našich babiček), dnes se ve velkém spoléháme na všemocný internet.

Už jste měla tu čest některou z těchto rad osobně vyzkoušet?

Zásobník na kapesníčky

Chcete mít hezký interiér, ale ten vám kazí stále se někde povalující papírové kapesníčky? (A nechce se vám pořád dokola nakupovat kapesníky v krabičce?) Snadná pomoc. Kupte si jednu, nebo dvě krabičky kapesníčků a jakmile je vypotřebujete, vytáhněte své obligátní balíčky, vyjměte kapesníky z obalu a úhledně je doplňte ode dna krabice až nahoru. Voilá! A máte hotovo.

Trik pro odstranění škrábanců a rýh z nábytku

Máte krásný nábytek, ale po čase se na něm začaly objevovat drobné škrábance a rýhy? (Zvlášť na pohovce, která imituje kůži?) V tom případě si vezměte do ruky pastu na zuby a jemný kartáček a pusťte se pomalu do práce. Na kartáček dejte pastu (ne gelovou) o velikosti malého hrášku a začněte ji vtírat na postižená místa. Jakmile vám bude připadat, že jste pastu zapracovala co nejhlouběji to šlo, místo otřete vlhkým hadříkem

Osvětlete pracovní plochu a další temná místa

Ať už jde o kuchyň, dětský pokoj, nebo tmavou chodbu, vždy se do nich hodí přidat trochu tlumeného světla, které pomůže při vaření, nebo zjednoduší dětem orientaci po ztemělém bytě. Pro tyto případy se skvěle hodí instalace LED světelných pásků, které můžete umístit prakticky kdekoliv, bez toho, aniž byste kvůli tomu musely přemýšlet nad kompletní změnou elektrických obvodů.

Co nemáte kam uklidit, pověste

V dnešní době musíme vměstnat mnoho věcí do malého prostoru. Pokud máte hodně hrnců a dalších kuchyňských nástrojů, může se stát, že je nebudete mít kam uklidit. Místo toho, abyste řešila stěhování, nebo nové kuchyňské skříňky, navrtejte si na zeď několik poliček a věšáků. Uvidíte, že všechno bude mít najednou svůj řád. Nehledě na to, že vše budete mít okamžitě po ruce.

Ochrana kartáčku na zuby

Většina lidí si dává zubní kartáček do sklenice, nebo do speciálního držáku. Existuje ale skupina lidí, kteří si ho pokládají jen tak na pračku, nebo na špinavou poličku. Pokud se vám něco podobného příčí, vezměte kolíček na prádlo a zacvakněte ho těsně pod vrchní částí kartáčku. Díky tomuto fíglu se bude jeho hlava vznášet několik milimetrů nad povrchem a nedojde ke kontaktu se špínou.

Alarm v utajení

V současné době si lidé pořizují nejrůznější bezpečnostní systémy, které mají odradit nezvané návštěvníky od vstupu do jejich domovů. Někteří to ale berou spíše jako výzvu, zda dokáží vaši ochranu vyřadit z provozu. (Což jsme v posledních několika měsících slyšeli hodně často ve zprávách.) Proto není na škodu, když své poplašné zařízení schováte. Třeba za zrcadlo, nebo za obraz. (Pokud potenciální zloděj nebude moc chytrý, zařízení nenajde a policie si pro něj přijde do vašeho domu dříve, než se stačí vypařit.)

Ochrana gauče před kočkou

Kočky jsou milá zvířátka. Bohužel jsou známá tím, že dokáží celkem spolehlivě zničit váš milovaný nábytek. (Včetně drahého gauče.) Pokud s tímto nešvarem bojujete a už nevíte, co byste měla udělat, zkuste vzít do ruky kus hliníkové fólie. Tu přiložte na místo, na které si chodí kočka brousit drápy a počkejte, co udělá. Obvykle to párkrát zkusí, ale jelikož jí nebude vyhovovat kontakt drápů s fólií by měla se škrábáním přestat.

Dostaňte malůvky ze zdi

Malé děti rádi kreslí po zdech. Pokud pro své kreativní vyjádření použily voskovky, pomůžete si tím, že je nahřejete fénem. Jakmile se vosk v nich dostatečně roztopí, setřete malbu navlhčeným hadříkem.

Jaké fígle pro domácnost znáte vy? Napište nám ty nejlepší do komentářů pod článkem.

 

Přidat komentář